Nilçin Doyran Bengisu

Uzman Pedagog

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun oldu. 2001-2004 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Gelişim Nörolojisi Bölümü’nde yüksek lisansını “Cerebral Palsyli Çocukların Anne-Baba Tutumları” adlı tez çalışması ile tamamlamıştır.

1999 senesinde Marmara depremzedelerine “Afet Sonrası Kriz Müdahalesi Eğitim Çalışması” ve buna bağlı olarak Avcılar depremzedelerine psikolojik yardım çalışmalarına gönüllü olarak katılmıştır. Üç sene süresince “Aile ve Çift Terapisi” eğitimi almıştır. 2000-2001 yılları arasında ABD’de New York Üniversitesi’nde ADHD/ADD ve Öğrenme Güçlüğü workshoplarına katılmıştır. 2004-2005 senesinde Marmara Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü ikinci sınıf öğrencilerine Özel Öğrenme Güçlüğü dersini vermiştir. 2010 tarihinde Londra’da National Autistic Society’nin düzenlemiş olduğu PECS (Picture Exchange Communication System) eğitimini tamamlamıştır. 2012 yılında otistik çocukların eğitiminde yoğun olarak kullanılan ABA/UDA yönteminin eğitimini almaktadır ve eğitimi devam etmektedir. Çeşitli gazete, dergi ve internet sitelerinde uzman pedagog olarak yazı yazmaktadır. 2002 yılından itibaren çeşitli özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde çalışmıştır. Çalışmalarını 2006 yılında kendi merkezinde sürdürdükten sonra, 2009 yılından itibaren kurucusu olduğu Lingua Dil-Konuşma ve Eğitim Merkezi’nde sürdürmektedir.

İlgilendiği alanlar; öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, yaygın gelişimsel bozukluk, otizm, gelişim gerilikleri, asperger sendromu ve okul sorunlarıdır.

Reklamlar